دولت تازه وام ماهانه می دهد؟ ، کارت اعتباری معیشت خانوار چیست؟

به گزارش وبمستر وبلاگ، به گزارش تجارت نیوز، یکی از وعده های رئیس جمهور سیزدهم اعطای کارت اعتباری معیشت خانوار است.

دولت تازه وام ماهانه می دهد؟ ، کارت اعتباری معیشت خانوار چیست؟

ابراهیم رئیسی گفته که به خانوارهای پنج دهک اول کارت اعتباری معیشت داده می شود. آنطور که در برنامه اقتصادی او برای معیشت خانوارها آمده، به ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول 200 هزار تومان و دو دهک بعدی 150 هزار تومان اعتبار ماهانه قرض الحسنه با کارمزد دو درصد تخصیص یابد.

همچنین به خانوارهایی که توانایی بازپرداخت اقساط را نداشته باشند یارانه بازپرداخت اقساط تعلق می گیرد.

به عبارت دیگر یک خانواده پنج نفره اگر در سه دهک اول باید ماهانه یک میلیون تومان و اگر در دهک های چهارم و پنجم باشد ماهانه 750 هزار تومان دریافت می کند.

ابراهیم رئیسی گفته که این کارت اعتباری برای خانوارها به صورت ماهانه شارژ می شود، اما نگفته که تا مردم تا چند ماه این پول را دریافت می کنند و بازپرداخت آن به چه شکلی است؟

این چه نوع وامی است؟

مهم ترین ایرادی که مردم به طرح کارت اعتباری معیشت خانوار ابراهیم رئیسی گرفته اند این است که بازپرداخت این یارانه چه معنی دارد؟

این چه نوع وامیه؟ وام دویست هزاریم ندیدیم داریم میبینیم

پولی که بایدبازپرداخت شودچه بهترکه اجرایی نشود

شما چرا بجای کمک به مردم قوز بالا قوز می کنید وام چیه قسط چیه بابا بسه دیگه همیشه مردم بدهکار نه یارانه میخاییم نه گرونی فکری به حال مردم کنید

چطور باید بدیم که وقتی توانایی پرداخت نداریم می خواهید مردم را بدهکار کنید؟

اخه منی که نان شب ندارم با یه بچه کرایه نشین هستم از کجا قسط بدم بعد این یک تومان کجای من بدبخت می گیره تازه می خواید همه چیزم حتمن گرانتر بکنید

زیاد کردن یارانه ها به جای کارت اعتباری

گروهی از مردم هم می گویند به جای این که کارت اعتباری داده شود، بهتر است که از طریق دیگری به خانوارها کم درآمد کمک شود. آنها می خواهند که دولت بعدی با زیاد کردن یارانه های نقدی کمک کند یا قیمت کالاها را پایین بیاورد.

میخان یارانه بدن بعد قیمتها رو ببرن بالا. یارانه واسه خودشون

بجای کارت اعتبار خرید خوراک به کم درامد و مستاجرها، ماهانه مبلغی یارانه نقدی بدید

این به چه درد مردم میخوره یارنه بیشتر کنن خیلیا به این یارانه محتاجن وام که روحانی هم میداد اما قول داد یارانه رو زیاد کنه که نکرد حداقل اقای رییسی یارانه رو زیاتر کنه قیمتها هم مخصوصا خوردو خوراک را بیاره پایین مثل قیمت گوشت ومرغ …

یارانه و کارت اعتباری یعنی تورم

اما گروهی از مردم از چارچوب دیگری به این موضوع نگاه کرده اند، آنها می گویند که این نوع سیاست های حمایتی یعنی یارانه و کارت اعتباری و وام نه تنها دردی را از اقتصاد جامعه دوا نمی کند بلکه اوضاع را وخیم تر می کند.

به اعتقاد این گروه از مخاطبان خبرنگاران، این سیاست های یارانه ای یک مُسَکن موقتی است و در نهایت موجب افزایش قیمت و بالا رفتن تورم می شود.

الان دیگه همه میدونن تزریق پول نقد یعنی افزایش تورم. بجاش اقتصاد مملکت رو رونق بدید. بجای پول نقد هم کالا بدون واسطه بدین مردم بخورن.

به جای اینکه این همه سرمایه روعین گوشت تقسیم کنیدبجاش کار ایجاد کنید تا جوانها شاغل بشن و با عزت و کمال زندگی کنند

اقا ب ه جای یارانه ب ه فکر ارزش پول ملی و اشتغال جوانان باشید تا سوداگری برچیده شود .

با این حرفا فقط باعث تورم بیشتر خواهید شد

شما تحریم داخلی را بردار و کار و امنیت شغلی درست کن تا همه چیز خود به خود ارزان بشه با این کارت ها واین فکرها هیچی درست نمیشه مگر این که واسه کسب کار و امنیت شغلی تلاش شود.

جزئیات بیشتر این طرح را با کلیک روی گزارش پرداخت ماهانه یک میلیون تومان به خانوار 5 نفره / مشمولان چه کسانی هستند؟ بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 413

به "دولت تازه وام ماهانه می دهد؟ ، کارت اعتباری معیشت خانوار چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت تازه وام ماهانه می دهد؟ ، کارت اعتباری معیشت خانوار چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید