معتمدی: برگزاری امتحانات خاتمه ترم به صورت مجازی کیفیت لازم را ندارد خبرنگاران

به گزارش وبمستر وبلاگ، رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: هرچند که برگزاری امتحانات پایانی دانشجویان به صورت مجازی کیفیت لازم را ندارد، اما به دلیل شیوع کرونا در کشور مجبور هستیم.

معتمدی: برگزاری امتحانات خاتمه ترم به صورت مجازی کیفیت لازم را ندارد خبرنگاران

سید احمد معتمدی رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران درباره سهمیه فرزندان اعضای هیئت علمی برای پذیرش دانشگاه ها در کنکور های سراسری اعلام کرد: مجلس شورای اسلامی درخصوص این موضوع قانونی را تدوین نموده که تخلفات در این زمینه را به حداقل رسانده است بر این اساس تعداد کمی از افراد شامل این قانون می شوند.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: مطابق قانون مصوب مجلس، متقاضیان بهره گیری از سهمیه فرزندان اعضای هیئت علمی باید کف نمره را دریافت نمایند تا از سطح علمی مطلوبی برخوردار باشند؛ بنابراین افراد زیادی شامل این قانون نخواهند شد.

معتمدی درخصوص برگزاری امتحانات سرانجام ترم دانشگاه شرح داد: همواره در فکر این هستیم که آزمون ها حضوری باشند؛ چرا که آزمون مجازی کیفیت لازم را ندارد. البته این موضوع تنها برای جلوگیری از تقلب نیست حتی در گذشته دیده می شد که دانشگاه پیغام نور که سیستم آن کاملا مجازی بوده نیز امتحانات حضوری داشت.

وی گفت: قطعا برپایی امتحانات به صورت مجازی مسائل خودش را دارد، اما درحال حاضر با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور مجبور هستیم که امتحانات را مجازی برگزار کنیم. به طور کلی همواره آماده برگزاری حضوری امتحانات هستیم و امیدواریم با بهبود شرایط بتوانیم این موضوع را نیز عملیاتی کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 252

به "معتمدی: برگزاری امتحانات خاتمه ترم به صورت مجازی کیفیت لازم را ندارد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معتمدی: برگزاری امتحانات خاتمه ترم به صورت مجازی کیفیت لازم را ندارد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید