بعضی دستگاه ها به استانداری اجازه بازرسی نمی دهند ، تعطیلی پایتخت منوط به تصمیم ستاد ملی

به گزارش وبمستر وبلاگ، استاندار تهران با تاکید بر این که نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در دستگاه های ملی برعهده دانشگاه های علوم پزشکی با یاری استانداری و نیروی انتظامی قرار داده شده است، گفت: ممانعت شرکت ملی نفت از ورود بازرسی استانداری تهران برای نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی به قرارگاه ستاد ملی کرونا گزارش داده شده است.

بعضی دستگاه ها به استانداری اجازه بازرسی نمی دهند ، تعطیلی پایتخت منوط به تصمیم ستاد ملی

به گزارش خبرنگاران، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد کرونای استان تهران گفت: وارد هفته سلامت شدیم و از اسفند سال گذشته تا امروزهمه ارکان سلامت اقدامات هوشمندی در جهت مقابله با پیک چهارم انجام دادند که با شرایط تحریم در کشور اثربخش بوده است.

وی اضافه کرد: آمارها نشان دهنده این است که در پیک های قبلی مدتی شاهد افزایش بیماران سرپای بوده ایم و بعد این افزایش متوقف می شد و در مراحل بعدی افزایش بستری و فوتی را شاهد بودیم. اما در پیک چهارم همه چیز تفاوت دارد در مدت یک ماه فروردین شاهد افزایش و پیک مراجعین سرپایی و بستریها و فوتی ها بودیم. لذا ضروری است آن چه می توانیم در مهار این بیماری به کار بگیریم و از هیچ کوششی فروگذار نباشیم.

وی ادامه داد: قطعا چاره ای نداریم جز این که مصوبات ستاد ملی کرونا و آن چه به عنوان محدودیت ها در نظر گرفته شده را اجرا کنیم، هر چند که پیشنهاداتی داریم.

وی ادامه داد: در شرایط قرمز به طور دقیق تعیین شده که چه گروه هایی مجاز به فعالیت هستند و کدامها اجازه فعالیت ندارند و مسئولیت نظارت نیز برعهده دانشگاه های علوم پزشکی با همکای اصناف، نیروی انتظامی و استانداری تهران قرار گرفته است. در کنار این باید کمیته هایی شکل بگیرد و احتیاج به برخورد است.

استاندار تهران با اشاره به اینکه 50 درصد ظرفیت بیمارستانها در تهران برای کرونا اختصاص پیدا نموده است، اضافه کرد: یکهزار تخت اورژانس به این منظور اختصاص پیدانموده تا بتوانیم این پیک را یک جا کنترل کنیم. اما حداقل تا دو هفته دیگر براساس آمار فرایند افزایش مراجعین سرپایی بستری ها و فوتی ها ادامه دارد. لذا کمیته هایی که ضروری است باید برای انجام اقدامات موثر، فعال شوند.

وی ادامه داد: دستگاه های استانی مصوبات را به خوبی رعایت می نمایند؛ اما در مراجعه به بعضی دستگاه های ملی مشاهده شده که بعضی از کارمندان و مراجعه نمایندگان از ماسک استفاده نمی نمایند و بعضی دستگاه ها نیز با کمال تاسف اجازه بازرسی ندادند و متاسفانه شرکت ملی نفت خود را مقید به همکاری نمی دانند و اجازه بازرسی را نداده که کتبا موضوع به قرارگاه ستاد ملی گزارش شده است.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با انتقاد از عدم در اختیارگرفتن اطلاعات توسط وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی استان تهران گفت: در وزارت خانه انحصار اطلاعاتی وجود دارد که مسائلی برای دانشگاه های علوم پزشکی تهران ایجادنموده است این در شرایطی است که مصوبه قرارگاه مبنی در اختیارگرفتن اطلاعات توسط دانشگاه های علوم پزشکی تهران وجود دارد و این اتفاق تا به امروز رخ نداده است.

محسنی بندپی با اشاره به خدمت زیاد بیمارستانهای تهران همچون بیمارستان حضرت رسول ، مسیح دانشوری و ... گفت: 11 درصد فوتی های ما در این بیمارستانها و 25 درصد در بیمارستانهای کوچک است بی تردید باید نسبت به تقویت بیمارستانهایی که قدمت زیادی دارند اقدام کنیم. آن چه که تعیین است کرونا هنوز که هنوزه هست و باید با آن کنار بیایم و با اقدامات درمانی و مراقبت خود را مهیا کنیم.

وی گفت: همچنین برای تامین برق این بیمارستانها جلسه آینده با حضور مدیر توزیع برق استان ، شهرستان و انتقال برق برگزار خواهد شد تا نسبت به تامین برق این بیمارستانها اقدامات لازم انجام شود.

به گزارش ایسنا، استاندار تهران در سرانجام این جلسه و در جمع خبرنگاران نیز بار دیگر با اشاره به فرایند افزایشی تعداد مراجعان سرپایی، بستری و فوتی ها گفت: ما در پیک های قبلی چنین شرایطی نداشتیم؛ اما در پیک چهارم با مسائل بسیاری مواجهه شدیم و باید به این نکته توجه کنیم که ویروس انگلیسی به لحاظ قطر یک چهارم ویروس ووهان چین است. لذا باید براساس گفته وزیر بهداشت پوشش واکسیناسیون افزایش پیدا کند و نظارتها را دقیق تر و علمی تر کنیم.

وی ادامه داد: البته همه نظارتها به اصناف برنمی شود، بلکه دستگاه های دولتی ما نیز باید در شرایط قرمز ضروری ها 50 درصد و سایر دستگاه ها بهره گیری یک سوم از نیروهای خود را رعایت نمایند. متاسفانه بعضی گزارشها نشان می دهد بعضی از وزارت خانه ها پرسنلشان حتی از ماسک استفاده نمی نمایند و بعضی دستگاه های ملی با کمال شرمساری بخشنامه ستاد ملی که نظارت را برعهده دانشگاه های علوم پزشکی با یاری استانداری و نیروی انتظامی قرار داده است را نمی پذیرند. البته دستگاه های متخلف براساس بازرسی های صورت گرفته به قرارگاه ستاد ملی اعلام شدند.

وی ادامه داد: 6100 تخت بیمارستانی که برای کرونا ویروس اختصاص داده شده بود تکمیل شد که 1200 تخت دیگر افزایش پیدا کرد و خط 6070 برای هدایت بیماران راه اندازی شد تا هر بیماری که به بیمارستان مراجعه کرد و جا نبود با تماس با این خط نسبت به مراجعه این بیمار به بیمارستان اقدام شود.

استاندار تهران با تاکید بر این که در شهرهای قرمز فعالیت مشاغل گروه دو و سه و چهار باید متوقف باشد، اضافه کرد: تمام بوستانها و پارکها و همچنین سرو غذا داخل رستورانها ممنوع است و این اجازه به معاونین بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی داده شده تا با رستورانهای که در داخل خود نسبت به سرو غذا اقدام می نماید برخورد شود. همچنین بوستانها و پارکهایی که فعالیت دارند نیروی انتظامی نسبت به تعطیلی و منع ورود افراد به آنها اقدام خواهد نمود. پیش بینی این است که حداقل دو هفته آینده شرایط به همین صورت است.

استاندار تهران در پاسخ به سوالی در مورد تعطیلی هفته آینده برای تهران گفت: ما در حال حاضر باید نسبت به اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی کرونا و نظارت بر آنها اقدام کنیم و اگر چه لازم باشد خود ستاد ملی مقابله با کرونا نسبت به آن تصمیم گیری خواهد نمود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 299

به "بعضی دستگاه ها به استانداری اجازه بازرسی نمی دهند ، تعطیلی پایتخت منوط به تصمیم ستاد ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی دستگاه ها به استانداری اجازه بازرسی نمی دهند ، تعطیلی پایتخت منوط به تصمیم ستاد ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید