هرآنچه باید از فیلم موفاسا: شیرشاه اثر پرسروصدای دیزنی بدانید

به گزارش وبمستر وبلاگ، فیلم موفاسا: شیرشاه (Mufasa: The Lion King) که پیش عایدیی درباره ظهور موفاسا و تبدیل شدن او به آن پادشاه قدرتمند و خردمندی است که همه ما می شناسیم، قرار است فرنچایز شیرشاه دیزنی را ادامه بدهد. پس از موفقیت بازسازی لایو اکشن شیرشاه در سال 2019 به کارگردانی جان فاورو، بری جنکینز برنده جایزه اسکار این پیش عایدی درباره موفاسا را کارگردانی خواهد نمود. داستان فیلم حول محور پدر سیمبا در دوران جوانی خواهد بود و طبق گفته ها روی رابطه او با برادرش اسکار تمرکز خواهد نمود.

هرآنچه باید از فیلم موفاسا: شیرشاه اثر پرسروصدای دیزنی بدانید

فیلم شیرشاه 2019 که نسخه لایو اکشن انیمیشن کلاسیک و محبوب سال 1994 بود، به بزرگ ترین بازسازی لایو اکشن دیزنی تبدیل شد و با وجود نقدهای متفاوت، 1.6 میلیارد دلار در سراسر دنیا فروخت. بنابراین جای تعجب نداشت که کمپانی دیزنی تصمیم گرفت این فرنچایز را ادامه بدهد و فیلم موفاسا: شیر شاه را فراوری کند. بازسازی های لایو اکشن دیزنی در دهه گذشته موفقیت های بزرگی برای این استودیو به همراه آورده، اما فیلم موفاسا: شیرشاه اولین فیلم مرتبط با انیمیشن های دیزنی است که اقتباس به شمار نمی آید و ایده آن کاملاً تازه است.

آخرین خبرها درباره موفاسا: شیرشاه

با توجه به اینکه هنوز زمان زیادی تا انتشار پیش عایدی به جای مانده، آخرین چیزی که در رابطه با فیلم موفاسا: شیرشاه منتشر شده، تریلر آن است. این تیزر هیجان انگیز نه تنها جلوه های بصری چشمگیر فیلم مورد انتظار را به نمایش می گذارد، بلکه خبر از یک موسیقی متن بسیار خوب می دهد. این تریلر تربیت غیرسلطنتی موفاسا را نشان می دهد و بعلاوه ما را از حضور چند شخصیت فرعی محبوب، مانند تیمون و پومبا، مطمئن می نماید. شاید جالب ترین نکته تریلر موفاسا: شیرشاه مکان های تازهی باشد که در آن به نمایش عایدیه؛ از جمله یک محیط برفی که تا به امروز در فرنچایز شیرشاه دیده نشده است. به احتمال زیاد پیش از اکران فیلم تریلرها و تیزرهای بیشتری منتشر خواهد شد و جنبه های بیشتری از فیلم را به ما نشان خواهد داد.

تاریخ اکران فیلم موفاسا: شیرشاه برای 20 دسامبر 2024 (30 آذر 1403) معین شده است. اگرچه در ابتدا، در نمایشگاه دیزنی سال 2022، در کنار بسیاری از فیلم های دیگر، تاریخ اکران موفاسا: شیرشاه نیز اعلام شد و این تاریخ 5 جولای بود. اما در نوامبر سال 2023 تاریخ اکران فیلم تغییر داده شد.

چه کسانی در فیلم صداپیشگی می نمایند؟

در فیلم موفاسا: شیرشاه صداپیشگان تازهی در نقش نسخه های جوان تر شخصیت های شیرشاه صداپیشگی نموده اند. در انیمیشن اصلی و فیلم لایو اکشن 2019، جیمز ارل صداپیشگی شخصیت موفاسا را انجام داد. اما این ارون پیر است که برای موفاسای جوان در فیلم پیش عایدی صداپیشگی خواهد نمود. جرمی آیرونز در انیمیشن اصلی صداپیشه شخصیت اسکار بود و چیوتل اجیوفور نیز در بازسازی لایو اکشن پا جای پای آیرونز گذاشت. اکنون کلوین هریسون جونیور صداپیشه نسخه جوان تر اسکار در موفاسا: شیرشاه خواهد بود.

اگرچه داستان فیلم پیش عایدی شیرشاه به وقایع قبل از شیرشاه می پردازد و درباره دوران جوانی پدر سیمبا است، اما تیمون و پومبا داستان را روایت می نمایند. سث روگن صداپیشه شخصیت پومبا و بیلی آیچنر صداپیشه تیمون خواهد بود. بازگشت جانی کانی در مقام صداپیشه شخصیت رافیکی نیز تأیید شده است. در حال حاضر از حضور این صداپیشگان در موفاسا: شیرشاه مطمئنیم، اما طبق گفته های کارگردان فیلم شخصیت های آشنای دیگری نیز در این پیش عایدی حضور خواهند داشت.

داستان فیلم پیش عایدی شیرشاه

اگرچه جزئیات خاصی از داستان پیش عایدی شیرشاه معین نشده، اما می دانیم این فیلم روی گذشته موفاسا تمرکز خواهد نمود. بنابراین می توان تصور کرد چنین داستانی به دوران جوانی موفاسا در پراید راک (قلمرو شیرشاه) خواهد پرداخت. یکی از جنبه های داستان که طرفداران انتظارش را می کشند نیز رابطه موفاسا با برادرش اسکار است. همه مخاطبان دوست دارند بفهمند موفاسا و اسکار چطور به رقبای بزرگ تبدیل شدند و زخم معروف اسکار چطور بر صورت او نشسته؟ فیلم موفاسا: شیرشاه به احتمال زیاد نشان بدهد اسکار چطور به شخصیت شروری که در فیلم اصلی دیدیم تبدیل می گردد. این پیش عایدی بعلاوه ممکن است رابطه موفاسا با سرابی را به نمایش بگذارد و در آخر ما شاهد تاجگذاری موفاسا به عنوان پادشاه پراید راک خواهیم بود.

به گفته کارگردان فیلم، بری جنکینز، فیلم تازه شیرشاه تنها یک پیش عایدی نیست، بلکه داستان فیلم مشابه داستان پدرخوانده 2 (The Godfather Part II) خواهد بود؛ یعنی دو خط زمانی به موازات یکدیگر روایت می شوند. این بدان معناست که این فیلم می تواند نگاهی اجمالی به موقعیت تازه سیمبا در مقام پادشاه پراید راک داشته باشد و بعلاوه نشان دهد پیش از او پدرش، موفاسا، چگونه به پادشاه تبدیل شده بود.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1403 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 1001

به "هرآنچه باید از فیلم موفاسا: شیرشاه اثر پرسروصدای دیزنی بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرآنچه باید از فیلم موفاسا: شیرشاه اثر پرسروصدای دیزنی بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید