سرانجام نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، رایزنی ها ادامه می یابد

به گزارش وبمستر وبلاگ، نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت های ایران و گروه 1+4 در وین انتها یافت و مقرر شد گفت وگوهای دو و چندجانبه و همچنین رایزنی های فنی در روزهای آینده ادامه یافته و در صورت احتیاج کمیسیون بار دیگر تشکیل جلسه دهد.

سرانجام نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، رایزنی ها ادامه می یابد

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، نشست کمیسیون مشترک برجام که بعدازظهر امروز (شنبه) در سطح معاونان با حضور هیأت های ایران و گروه 1+4 در گرندهتل وین شروع شده بود، خاتمه یافت.

حاضران در این نشست به آنالیز فرایند گفت وگوها در روزهای گذشته پرداخته و گزارش گروه های کارشناسی در مورد حوزه های تحریم و هسته ای را دریافت کردند.

در این نشست مقرر شد گفت وگوهای دو و چندجانبه و همچنین رایزنی های فنی در روزهای آینده ادامه یافته و در صورت احتیاج کمیسیون مشترک بار دیگر تشکیل جلسه دهد.

به گزارش فارس، روز پنجشنبه 26 فروردین ماه نشست کمیسیون مشترک برجام در حدود دو ساعت با حضور هیأت های ایران و 1+4 و نماینده اتحادیه اروپا در شهر وین برگزار و طرفین توافق کردند که گفت وگوهای فنی در نشست های کارشناسی در دو حوزه برطرف تحریم ها و مسائل هسته ای، ادامه یابد.

همچنین مقرر شد نتایج نشست های این دو گروه کارشناسی به کمیسیون مشترک اعلام گردد.

بعد از آن رایزنی های دو و چندجانبه که قبل از نشست کمیسیون هم برگزار گردیده بود، در جریان بود و در ادامه رایزنی های تیم های مذاکره کننده ایران و گروه 1+4 در وین، روز آدینه دیداری با حضور هیأت های سه کشور اروپایی و هیأت ایرانی به ریاست عراقچی برگزار گردید.

علاوه بر این، نشست سه جانبه ای نیز بین رؤسای هیأت های ایران، چین و روسیه در محل اقامت عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره کننده کشورمان برگزار گردید.

عراقچی سه شنبه 24 فروردین ماه در رأس هیأتی از سازمان انرژی اتمی، بانک مرکزی و وزرات نفت وارد وین شد. قرار بود نشست کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه 25 فروردین در وین برگزار گردد که به دلیل ابتلای یکی از اعضای هیأت اتحادیه اروپا این نشست روز گذشته در وین برگزار و حدود دو ساعت به طول انجامید. عراقچی قبل از این نشست در اظهاراتی گفت که هیأت ایرانی به دنبال مذاکرات فرسایشی نیست.

معاون وزیر امور خارجه ایران همچنین در خاتمه این نشست آن را بسیار جدی و چالشی خواند و بار دیگر بر برطرف همه تحریم ها تأکید کرد و گفت: اروپایی ها باید جدیت را در مذاکرات نشان دهند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 304

به "سرانجام نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، رایزنی ها ادامه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، رایزنی ها ادامه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید