پیش بینی بازار رمزارزها در سال 2022

به گزارش وبمستر وبلاگ، با نزدیک شدن به خاتمه سال، تعدادی از شرکت های فعال در حوزه رمزارزها پیش بینی های خود برای سال 2022 را به اشتراک گذاشتند.

پیش بینی بازار رمزارزها در سال 2022

به گزارش خبرنگاران به نقل از کریپتو نیوز، بازیگران اصلی صنعت کریپتو پیش بینی های خود در خصوص ترندهای برتر اتریوم، دی فای، گیمینگ و تردیشنال فایننس (TradFi) را برای سال 2022 به اشتراک گذاشته اند که در ذیل به آن پرداختیم:

جایگاه اتریوم باید مستحکم گردد

بعضی نسبت به آینده شبکه اتریوم (ETH) خوش بین هستند، شبکه ای که امسال به علت کارمزدهای بسیار بالای تراکنش، انتقاداتی نیز دریافت نموده است. ینون فنگ، یکی از بنیان گذاران پلتفرم معاملات مشتقات غیرمتمرکز قراردادهای دائمی گفت: ما معتقدیم هنگامی که اتریوم به اثبات سهام انتقال یابد، کاهش کارمزد تراکنش در لایه یک، موقعیت اتریوم را برای استفاده از برنامه های DeFi مستحکم می نماید.

لایه یک به خود شبکه اتریوم اشاره دارد درحالی که لایه دو به هر زنجیره ای که در بالای زنجیره پایه ساخته شده و به طور کلی منظور سریع تر و مقرون به صرفه تر کردن تراکنش هاست.

بعلاوه ویل هاربورن، مدیرعامل و یکی از بنیان گذاران پلتفرم اقتصادی غیرمتمرکز (DeFi) معتقد است که جایگاه اتریوم به عنوان یک لایه پایه مستحکم خواهد شد.

وی مطرح کرد: سال 2022 سالی خواهد بود که در آن زنجیره های لایه 2 ساخته شده بر روی اتریوم به پذیرش جرم بحرانی خواهند رسید و اینکه آن ها از لایه پایه چه از نظر ارزش کل قفل شده چه از نظر حجم (TVL) پیشی خواهند گرفت.

گیم های رمزارزی رشد خواهند کرد

روندی که در امسال آغاز شده است و چندین شرکت انتظار دارند در سال آینده نیز به رشد خود ادامه دهد، رونق بازی های مبتنی بر ارزهای دیجیتال است. این بخش که گاهی GameFi نامیده می گردد، بخشی از فضای رمزنگاری است که DeFi را با بازی و متاورس ترکیب می نماید.

جوری آرمبراستر، مدیرعامل پلتفرم اتیک هاب گفت: گیم فای یا بازی برای کسب عایدی، جایی است که من بیشترین پتانسیل رشد را در آنجا می بینم زیرا آسان ترین راه برای بیش از یک میلیون نفر در پیوستن به زیست بوم طی یک تا 2 سال است. کل صنعت بازی بر روی بلاک چین های عمومی ساخته می گردد و میلیون ها کاربر را به این شبکه ها می آورد.

به طور مشابه، جورج هاراپ، یکی از بنیان گذاران سولانا (SOL) پروتکل استپ فایننس مبتنی دی فای، نیز نسبت به بخش بازی های رمزنگاری خوش بین است اما گفت: اینها نه به لایه یک اتریوم بلکه به راه چاره های لایه دوم مختلف و بلاک چین های جایگزین مانند سولانا متکی هستند.

برای مثال Axie Infinity (AXS) مجبور شد کل زنجیره نو خود را بر روی زنجیره جانبی اتریوم (Ronin) بسازد زیرا اتریوم کند و گران بود.

هاراپ گفت: شما نمی توانید یک پلتفرم بازی بر روی لایه یک اتریوم بسازید.

اتریوم با رقابت روبرو خواهد شد

اگرچه بعضی نسبت به موقعیت اتریوم در سال آینده خوش بین هستند، بعضی دیگر معتقدند اتریوم با رقابت فزاینده ای از سوی بلاک چین های لایه یک و راه چاره های لایه 2 روبرو خواهد شد، به ویژه در خصوص بازی های رمزنگاری شده.

وضوح نظارتی و همگرایی کریپتو و TradFi

بعضی شرکت های این صنعت معتقدند سال 2022 سالی خواهد بود که مقررات در سراسر دنیا شفاف تر می گردد. به گفته بعضی، این مورد می تواند خطوط بین ارزهای دیجیتال و اقتصادی سنتی (TradFi) را بیشتر محو کند.

در همین حال، به گفته سیدنی پاول، یکی از بنیان گذاران بازار سرمایه نهادی Maple Finance، رشد خدمات DeFi که با مقررات مطابقت دارند نیز منجر به رونق جریان اعتبار سازمانی بیشتر به اقتصاد دیجیتال خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1400 بروزرسانی: 24 بهمن 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 650

به "پیش بینی بازار رمزارزها در سال 2022" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بازار رمزارزها در سال 2022"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید