تور آلمان ارزان: اعتراضات گسترده ضد محدودیت های کرونایی در اتریش و آلمان

به گزارش وبمستر وبلاگ، امروز (شنبه) اعتراضات گسترده ای علیه محدودیت های کرونایی در اتریش و آلمان برگزار شده که در بعضی منطقه ها به خشونت کشیده شد و انجمن بیمارستان های آلمان هم از شرایط بد و پرازدحام در بخش های مراقبت های ویژه در این کشور اطلاع داد.

تور آلمان ارزان: اعتراضات گسترده ضد محدودیت های کرونایی در اتریش و آلمان

با تور آلمان ارزان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه وینر سایتونگ، امروز (شنبه) تجمعات اعتراضاتی گسترده ای علیه اقدامات کرونایی در وین برگزار گردید.

اعتراضات گسترده ضد محدودیت ها در وین اتریش

پلیس تعداد شرکت کنندگان در تجمعات مختلف در شهر وین را حدود 40 هزار نفر ارزیابی نموده است. حدود 1500 نفر هم در اعتراضاتی مخالف این گروه ها به خیابان آمدند. حدود 1200 نیروی پلیس هم در محل این اعتراضات تجمع کردند.

به نوشته رسانه های محلی پلیس علیه معترضان از اسپری فلفل استفاده نموده و معترضان هم به سمت نیروهای پلیس مواد آتش زا پرتاب کردند.

به علت راهپیمایی های متعدد موانع ترافیکی زیادی در سطح شهر ایجاد شد. در بین شرکت کنندگان بعضی خانواده ها با بچه ها خود هم حضور داشتند.

اتریش پس از بالا رفتن شمار مبتلایان به کرونا در این کشور از روز دوشنبه قرنطینه سراسری را اجرایی نموده و طرحی برای اجباری کردن واکسیناسیون از ماه فوریه را پی گیری می نماید.

این اقدامات در حالی صورت می گیرد که نرخ واکسیناسیون در اتریش یکی از پایین ترین ها در بین کشورهای اروپای غربی است.

شرایط بد بخش های مراقبت های ویژه در آلمان

انجمن بیمارستان های آلمان (DKG) هم از بدتر شدن اوضاع کلینیک ها سخن گفته است.

جرالد گاس، رئیس این نهاد آلمانی در این باره گفته است که حالا باید بیماران در بخش های مراقبت های ویژه زودتر از زمانی که از نظر پزشکان قابل توجیه است به بخش ها منتقل شوند.

این مقام بهداشتی در آلمان بعلاوه گفت: ما در بعضی زمینه ها به مرحله فاجعه پزشکی نزدیک می شویم. در این میان بیماران سرطانی دوباره از این مشکل رنج می برند و عمل هایشان باید به تعویق بیفتد. وی پیش بینی کرد که به زودی احتیاج باشد صدها بیمار در داخل و یا به خارج منتقل شوند. وی پیش بینی کرد که در 10 یا دوازده روز آینده هزاران بیمار به بیمارستان ها و بخش های مراقبت های ویژه منتقل شوند.

تشدید محدودیت ها در فرانسه

فرانسه هم محدودیت های نو برای مهار کرونا را در دستور کار قرار می دهد.

در آستانه بحث های برنامه ریزی شده درباره اعمال قواعد سختگیرانه در فرانسه در روز دوشنبه، بعضی تشدید محدودیت ها در آخر هفته در این کشور اعمال شد. به عنوان مثال علاقمندان به ورزش های زمستانی در ایستگاه های اسکی از روز شنبه موظف به ارائه مدارکی مبنی بر واکسیناسیون، بهبودی و یا منفی شدن آزمایش شده اند. استفاده از ماسک در تله کابین و صف ها هم الزامی است.

در پاریس هم از روز دوشنبه درباره تشدید بیشتر قواعد کرونایی تصمیم گیری می گردد. دولت فرانسه در هر حال می خواهد از قرنطینه دیگری در فرانسه جلوگیری کند.

حمایت صدر اعظم آینده آلمان برای اعمال محدودیت های بیشتر علیه واکسینه نشده ها

اولاف شولتز، صدر اعظم آینده آلمان هم از محدودیت های بیشتر کرونایی بخصوص برای افراد واکسینه نشده حمایت نموده و خواهان واکسیناسیون بیشتر شده است.

وی که به زودی سکان صدر اعظمی آلمان را بر عهده خواهد گرفت گفت: مهم ترین و اولین تکلیفی که داریم حمایت از سلامت شهروندان و مبارزه با تمام توان با این پاندمی است.

اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در آلمان

چندین هزار نفر هم امروز در هامبورگ علیه قواعد نو کرونایی برای مهار کرونا اعتراض کردند. بر اساس اطلاعات پلیس حدود 5 هزار نفر در این اعتراضات ضد محدودیت ها شرکت کردند.

مخالفان اقدامات کرونایی در برلین هم با وجود ممنوعیت تجمعات به خیابان ها آمدند. بر اساس گزارش رسانه های محلی بعضی معترضان در جریان این اعتراضات به وسیله نیروهای پلیس دستگیر شدند.

در این اعتراضات یک روزنامه نگار که این اعتراضات را با موبایل فیلمبرداری می کرد از طرف یکی از معترضان هدف حمله نهاده شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 616

به "تور آلمان ارزان: اعتراضات گسترده ضد محدودیت های کرونایی در اتریش و آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان ارزان: اعتراضات گسترده ضد محدودیت های کرونایی در اتریش و آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید