خبر های خوش در انتظار پرستاران شاغل در مراکز درمانی نیرو های مسلح

به گزارش وبمستر وبلاگ، معاون توسعه سازمان نظام پرستاری از ایجاد کمیته تخصصی آنالیز مسائل پرستاران شاغل در مراکز درمانی نیرو های مسلح اطلاع داد و گفت: در سه ماهه اول سالجاری اتفاقات خوبی برای این پرستاران خواهد افتاد.

خبر های خوش در انتظار پرستاران شاغل در مراکز درمانی نیرو های مسلح

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، جامعه پرستاران به عنوان نیرو های مولد بخش سلامت نقش بسیار قابل توجهی در فرآیند درمان بیماری های مختلف در کشور دارند. این نقش موثر در دوران شیوع کررونا پرنگ تر و ملموس تر شده است؛ به طوری که 140 هزار پرستار در کشور مشغول خدمت به بیماران کرونا هستند.

بیش از 80 هزار نفر آن ها به کرونا مبتلا شده و 110 نفر آن ها در این راه شهید شدند و جانشان را فدا کردند. در 14 ماه گذشته حدود 80 هزار پرستار به کرونا مبتلا شده اند و بالغ بر هشت هزار نفر نیز به دلایل مختلفی اعم از بستری، قرنطینه و مسائل مربوط به آن از خدمت منفک شده اند.

در جهت خدمت رسانی به بیماران مختلف بخش زیادی از پرستاران در مراکز درمانی وابسته به نیرو های مسلح مشغول به کار بوده و دوشادوش دیگر همکاران خود در مراکز درمانی وابسته به وزارت بهداشت در جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی قدم بر می دارند.

پرستاران بخش درمانی مراکز نیرو های مسلح همواره نسبت به وجود تبعیض در پرداخت حقوق و مزایای خود در مقایسه با پرستاران شاغل در مراکز درمانی وابسته به وزارت بهداشت معترض بوده اند.

تعدادی از این پرستاران با راه اندازی کمپینی در سامانه فارس من خبرگزاری فارس نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و خواهان رسیدگی به آن شده اند.

حمید رضا عزیزی، معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان نظام پرستاری در مصاحبه با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس در اینباره، گفت: تعداد قابل توجهی از همکاران ما در مراکز درمانی سپاه، ارتش و نیروی انتظامی و در حدود 100 بیمارستان مشغول به کار هستند، اما همواره مغفول ماندند و از مزایای پرستاران وزارت بهداشت و تامین اجتماعی بهره برند.

وی ادامه داد: کمیسیون تخصصی آنالیز مسائل را در سازمان نظام پرستاری راه انداختیم و از نمایندگان آن ها نیز در این کمیسیون تخصصی حضور دارند.

معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان نظام پرستاری اضافه نمود: این کمیسیون 3 -4 ماه است تشکیل و مسائل احصا شده است؛ پیگیر هستیم با ستاد کل نیرو های مسلح جلسه داشته باشیم و موارد را انتقال دهیم.

عزیزی بیان داشت: فوق العاده ویژه ای که وزارت بهداشت به پرستاران داد شامل همکاران پرستار در مراکز درمانی نیرو های مسلح نشده؛ در حالی که این پرستاران نیز استرس خاص خود را دارند. این عزیزان وفاداری خود را در برهه های مختلف مانند دفاع مقدس، مدافعان حرم و اکنون نیز در دوران کرونا نشان داده اند.

وی متذکر شد: یک بخش این موضوع مربوط به ستاد کل نیرو های مسلح است که امیدواریم با رایزنی حل گردد و بخشی مربوط به دولت است. امیدواریم در سه ماه آینده اتفاقات خوبی در این خصوص بیفتد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 292

به "خبر های خوش در انتظار پرستاران شاغل در مراکز درمانی نیرو های مسلح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر های خوش در انتظار پرستاران شاغل در مراکز درمانی نیرو های مسلح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید