صحبت های وزیر ارشاد به معنای تایید بازگشایی تئاتر است

به گزارش وبمستر وبلاگ، مدیر کل هنرهای نمایشی گفت صحبت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بازگشایی سالن های تئاتر و کنسرت های موسیقی، نشان از تایید بازگشایی تئاتر است.

صحبت های وزیر ارشاد به معنای تایید بازگشایی تئاتر است

گرچه مدتی است سالن های تئاتر اعم از خصوصی و دولتی مشغول به فعالیت هستند، روز گذشته، 17 آبان ماه از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد که سالن های تئاتر و کنسرت های موسیقی باز می شوند.

در همین زمینه قادر آشنا، مدیر کل هنرهای نمایشی در پاسخ به خبرنگاران توضیح داد: صحبت آقای وزیر بیشتر درباره کنسرت های موسیقی است که در گروه سوم مشاغل هستند و در شرایط نارنجی هم نمی توانند فعالیت کنند و همچنین تاییدی است بر فعالیت سالن های تئاتر.

او ادامه داد: این سخنان نشان می دهد که عالی ترین مقام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم بر بازگشایی و فعالیت تئاتر تاکید دارد.

مدیر کل هنرهای نمایشی درباره تغییر پروتکل های بهداشتی در سالن های تئاتر که هم اکنون با ظرفیت 50 درصد فعالیت می کنند، نیز گفت: ما برای تغییر هر برنامه ای تابع نظر ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت هستیم. در حال حاضر سالن های نمایش برای رعایت اصل فاصله گذاری اجتماعی باید با ظرفیت 50 درصد به فعالیت خود ادامه بدهند و فعلا لازم است نیمی از جایگاه های سالن خالی بماند.

او که پیش از این احتمال داده بود این ظرفیت تغییر کند، اضافه نمود: هر گونه تغییری در اعمال محدودیت ها باید از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شود ولی هنوز در این زمینه چیزی به ما ابلاغ نشده است و سالن ها با همان پروتکل های قبلی و ظرفیت 50 درصد به فعالیت خود ادامه می دهند.

آشنا یادآوری کرد: خوشخبتانه فعلا در شرایطی هستیم که تئاتر می تواند به فعالیت خود ادامه بدهد و امیدواریم دوباره با اوج گیری کرونا و تغییر شرایط تهران رو به رو نشویم که فعالیت گروه های نمایشی دچار مشکل شود.

به گزاش خبرنگاران، بعد از اینکه در فروردین ماه امسال سینما و تئاتر در گروه دوم مشاغل قرار گرفتند، مقرر شد این سالن ها با ظرفیت 50 درصدی به فعالیت خود ادامه بدهند. به این صورت که برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی، نیمی از جایگاه های سالن خالی می ماند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 582

به "صحبت های وزیر ارشاد به معنای تایید بازگشایی تئاتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صحبت های وزیر ارشاد به معنای تایید بازگشایی تئاتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید