7 عادت سبک زندگی برای کاهش ریسک زوال عقل در افراد دیابتی

به گزارش وبمستر وبلاگ، افراد مبتلا به دیابت نوع 2 می توانند در معرض افزایش خطر زوال عقل باشند.

7 عادت سبک زندگی برای کاهش ریسک زوال عقل در افراد دیابتی

محققان هنوز در کوشش برای آنالیز این موضوع هستند که چگونه عوامل سبک زندگی می توانند خطر زوال عقل را تغییر دهند.

به نقل از مدیکال نیوز، زوال عقل یک بیماری مزمن است که می تواند ناتوان نماینده باشد. از آنجایی که زوال عقل درمانی ندارد، مردم اغلب به این فکر می نمایند که چه اقداماتی می توانند برای کاهش خطر ابتلاء به زوال عقل انجام دهند. مطالعه اخیر نشان داد که برای افراد مبتلا به دیابت، ترکیب بعضی از عادات سبک زندگی سالم با کاهش خطر ابتلاء به زوال عقل همراه است.

زوال عقل یک اصطلاح گسترده برای اختلالاتی است که بر توانایی افراد برای به خاطر سپردن، تفکر و استدلال تأثیر می گذارد. معمولاً با گذشت زمان شدیدتر می گردد و می تواند به طور قابل توجهی در زندگی روزمره و توانایی زندگی مستقل افراد تداخل ایجاد کند.

بعضی از عوامل خطر زوال عقل را نمی توان تغییر داد، مانند افزایش سن یا سابقه خانوادگی. با این حال، افراد می توانند سایر عوامل خطر را اصلاح نمایند. به عنوان مثال، سیگار کشیدن، چاقی و مصرف الکل همگی از عوامل خطر ابتلاء به بیماری آلزایمر و زوال عقل هستند.

ابتلاء به دیابت بعلاوه یک عامل خطر برای زوال عقل، به ویژه دیابت نوع 2 است. افراد مبتلا به دیابت می توانند با پزشک خود برای مدیریت شرایط خود و بهبود سلامت خود همکاری نمایند.

محققان در این مطالعه آنالیز کردند که چگونه هفت عادت سبک زندگی سالم بر خطر زوال عقل تأثیر می گذارد. عادات شامل:

سیگار نکشیدن

عدم مصرف الکل

فعالیت بدنی منظم

داشتن یک رژیم غذایی سالم

خوابیدن به میزان کافی

کم تحرکی کمتر

داشتن تماس اجتماعی مکرر

محققان بر اساس هفت عامل رفتاری فوق، نمره سبک زندگی سالم را به شرکت نمایندگان اختصاص دادند. این مطالعه شامل بیش از 160000 شرکت نماینده از جمله بیش از 12000 مبتلا به دیابت بود. محققان شرکت نمایندگان را به طور میانه 12 سال دنبال کردند. آنها دریافتند که عوامل سبک زندگی سالم با خطر کمتر ابتلاء به زوال عقل مرتبط است. اما این کاهش خطر در میان شرکت نمایندگان مبتلا به دیابت بارزتر بود.

دکتر ینگلی لو، سرپرست تیم تحقیق از دانشکده پزشکی دانشگاه شانگهای جیائو تونگ در چین، می گوید: یافته های ما نشان می دهد که اگرچه بیماران مبتلا به دیابت در مقایسه با افراد بدون دیابت در معرض خطر بیشتر ابتلاء به زوال عقل هستند، اما پیروی از یک سبک زندگی سالم ممکن است تا حد زیادی این خطر را کاهش دهد.

خبرنگاران علمی پزشکی بهداشت و درمان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 مهر 1401 بروزرسانی: 4 مهر 1401 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 837

به "7 عادت سبک زندگی برای کاهش ریسک زوال عقل در افراد دیابتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 عادت سبک زندگی برای کاهش ریسک زوال عقل در افراد دیابتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید