روحانی: دشمن از نرسیدن به هدفش عصبانی است

به گزارش وبمستر وبلاگ، رییس جمهوری با بیان اینکه دشمن از نرسیدن به هدف خود در توقف اقتصاد ایران عصبانی است و می خواهد در این چند هفته امواج منفی به اقتصاد بفرستد، گفت: دولت با همه سختی ها، تمامی کوشش خود را به کار گرفته تا مانع ناامنی روانی و جلوگیری از بی ثباتی فضای مالی کشور گردد.

روحانی: دشمن از نرسیدن به هدفش عصبانی است

به گزارش ایرنا، حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی مالی دولت با تاکید بر اینکه این موفقیت عظیم در سایه مقاومت و ایستادگی ملت ایران و سیاست ها و تدابیر اتخاذ شده بدست آمد، گفت: از جمله اهداف مهم دشمن در این جنگ مالی بر هم زدن آرامش جامعه و امنیت خاطر مردم بوده، اما دولت با همه سختی ها، تمامی کوشش خود را به کار گرفته تا مانع ناامنی روانی و جلوگیری از بی ثباتی فضای مالی کشور گردد.

رییس جمهوری گفت: آن ها که در طول دو و نیم سال اجرای سیاست ضدایرانی فشار حداکثری نتوانستند به هدف متوقف کردن اقتصاد ایران برسند امروز از آرامش و فرایند بهبود در اقتصاد ایران عصبانی اند و می خواهند در این چند هفته امواج منفی به اقتصاد بفرستند.

روحانی تاکید نمود: مردم اطمینان دارند که مقاومت مالی نتیجه داده و تحریم کنندگان ناچارند از راه خود برگردند به همین جهت پیش بینی ها نسبت به آینده مثبت شده و رفتار های مالی در بازار های مختلف همین را نشان می دهد.

رییس جمهوری ایجاد نگرانی نسبت به آینده کشور و برهم زدن آرامش روانی مردم دقیقا بازی در میدان دشمن خواند و توضیح داد: اگر چه این سختی ها و مشقات در دوره شیوع کرونا راستا را برای دولت ناهموارتر می کرد، اما نسبتا توانسته این موضوع را نیز خنثی کند و از این نظر همه باید مراقب اقدامات و اظهارات خود باشند که آرامش فضای مالی کشور و امنیت خاطر مردم مورد خدشه قرار نگیرد.

دراین جلسه مباحث مربوط به نهایی کردن قانون بودجه مطرح شد و رییس جمهور با اشاره به محور های اصلی بودجه سال آینده کشور گفت: لایحه بودجه سال 1400، راه را برای تحرک کشور در راستا پیشرفت و توسعه زیرساخت ها باز می نماید.

روحانی اظهارداشت: حفظ و تقویت فرایند توسعه کشور و همزمان حمایت از قشر های ضعیف مبنای اصلی تدوین بودجه در سال آینده بوده و با کوشش های صورت گرفته در امسال و ریل گذاری های صورت گرفته می توانیم افق پیش روی اقتصاد کشور و معیشت مردم را روشن تر و رو به بهبود ترسیم کنیم.

رییس جمهوری اضافه کرد: امیدواریم با رفع شدن بعضی تنگناها، راستا توسعه کشور در سال آینده آهنگ پرشتاب تری به خود گیرد.

روحانی متکی نبودن به نفت در بودجه جاری سال آینده را از دیگر متغیر های مثبت این بودجه برشمرد و گفت: دولت با محاسبات دقیق و با توجه به تجارب بدست آمده در فرایند مقابله با تحریم های سخت مالی تحمیل شده به کشور، برنامه ریزی های لازم را انجام داده که این امر دستاورد عظیمی است.

منبع: فرارو
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 45

به "روحانی: دشمن از نرسیدن به هدفش عصبانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: دشمن از نرسیدن به هدفش عصبانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید